performance nutrition coach
Over mij
BIO
Mijn eerste reis en mijn grootste droom begon in de wereld van de topsport.
Ik stond jarenlang aan de start van grote internationale toernooien en won meerdere Europese en wereldtitels.
Tijdens de Olympische Spelen van 2016 in Rio eindigden we met de 4x100m vrije slag estafette nét naast het podium, op een vierde plek.
Op mijn 26e combineerde ik de intensiteit van topsport met het moederschap. Negen maanden na de geboorte van mijn zoon stond ik weer in topvorm aan de start en veroverde ik opnieuw mijn plek in het estafetteteam.
Aan het einde van 2020 sloot ik bewust het hoofdstuk van mijn professionele zwemcarrière af. Vandaag zet ik mijn ervaring in als performance nutrition coach.
Ik help vrouwen bouwen aan optimale gezondheid, zodat ze kunnen leven en presteren op hun hoogste niveau in sport, werk en dagelijks leven.
Misschien voel je je nu al goed, maar mijn missie is simpel: jou helpen je nóg beter te voelen.
Ik kan je helpen als…
- je hard traint, gezond eet, maar je lichaam niet doet wat jij ervan vraagt
- je klaar bent met ruis, restrictie, “meer discipline” en wilt weten wat je lichaam écht nodig heeft
- je een coach zoekt die denkt als een topsporter, maar begeleidt op een manier die past bij jouw leven
- je wilt bouwen aan meer energie, beter herstel en stabiele prestaties zonder gedoe.
Succesverhalen
“Ik vond het erg lastig om goed gebalanceerd te eten. Eigenlijk at ik ook altijd te weinig, waardoor ik ’s avonds dan naar de lekkere dingen ging grijpen. Ik miste dus echt de structuur om goed te eten.
Ik heb wel eens eerder bij een diëtiste gelopen, maar die heeft mij nooit de handvaten gegeven waarnaar ik op zoek was.
De coaching heeft mij vooral inzichten gegeven in wat en hoeveel je nodig hebt op een dag. Ook heeft het voor veel meer structuur gezorgd en ook meer variatie in mijn eten. En dat ook niet alles perfect hoeft te zijn, want dat is nou eenmaal niet mogelijk. En de gesprekken zijn ook heel open en gezellig, het kan ook wel eens even over iets anders gaan!”
Kim – triatleet
“Ik heb een geweldige coachingreis gehad. Als professioneel wielrenner is het enorm waardevol om je begrepen te voelen door een atleet zoals Maud. We werkten aan duidelijke en inspirerende actiepunten die me écht hebben geholpen om vooruit te komen. “
Maaike – prof wielrennen
“Altijd scherp, deskundig en vol waardevol advies. Het contact met Maud zorgt ervoor dat we zowel fysiek als mentaal in topconditie zijn om elke dag op het hoogste niveau te presteren. Geen enkele arts kon me helpen met mijn hoofdpijn, maar één simpele voedingstip en ze zijn bijna verleden tijd. “
Thys – CEO
“Maud heeft me geholpen om me weer écht energiek en helder in mijn hoofd te voelen. Haar expertise straalt in alles door, en ze legt dingen uit op een manier die meteen binnenkomt. Door gerichte voedingsaanpassingen heb ik geen last meer van energiedips, is mijn slaapkwaliteit sterk verbeterd en kan ik de hele dag mijn focus en vitaliteit vasthouden. “
“Ik wilde een routine ontwikkelen die goed aansluit bij mijn trainingsschema zodat ik optimaal werk. En meer inzicht krijgen over voeding zodat ik goede maaltijden kan samenstellen. Ik heb een verschil gemerkt met mijn trainingen, ik kan meer energie leveren. Vooral met krachttrainingen merkte ik een groot verschil. Ook had ik minder last van ‘energie dips’, ik had een gebalanceerd energielevel over de dag heen. Je krijgt echt begeleiding die aansluit op jouw doelen en levensstijl. Ik heb al snel verschil gemerkt in mijn energie en veel meer kennis over voeding gekregen “
“Voordat ik met jou ging werken, worstelde ik met lage energieniveaus, slecht herstel en inconsistente voeding. Ik gaf mijn lichaam niet altijd de juiste brandstof, vooral rondom trainingen, en dat had invloed op mijn prestaties en hoe ik me voelde.
Jouw coaching heeft me laten inzien hoe belangrijk goede voeding is voor prestaties en herstel. Ik voel me energieker, mijn herstel is verbeterd en mijn trainingen voelen sterker en consistenter. Mentaal voel ik me ook zelfverzekerder en meer in controle, omdat ik nu veel beter begrijp wat mijn lichaam nodig heeft.
Ik zou zeggen dat voeding een enorme rol speelt in hoe je je voelt en presteert en werken met jou laat dat echt zien. Je bent niet alleen ontzettend deskundig, maar ook heel ondersteunend en vriendelijk. Je creëert een rustige en fijne omgeving, en communiceren met jou is heel makkelijk.”
Als ik toen had geweten wat ik nu weet…
Als jonge atlete dacht ik dat gezondheid vooral ging over trainen, eten en discipline. Ik had geen idee dat alles wat ik voelde, de dips, het trage herstel, de onverklaarbare vermoeidheid begon op cellulair niveau.
Ik wist niet dat mijn cellen moeite hadden om energie efficiënt te maken.
Ik wist niet dat stress, slaap, voedingstiming en hormonen direct bepaalden hoe goed mijn mitochondriën functioneren.
Ik wist niet dat je prestaties instorten zodra je cellen uitgeput raken, hoe hard je ook traint.
En precies daarom werk ik nu zoals ik werk.
Omdat ik vrouwen wil leren wat ik zelf pas veel later ontdekte:
dat echte energie, herstel en hormonale balans beginnen van binnenuit, bij de cellen die jouw hele systeem dragen.
Wanneer je dát begrijpt, verandert alles.
Je voelt je stabieler, sterker, helderder.
Je lichaam werkt eindelijk mét je in plaats van tegen je.
START VANDAAG
Ben jij klaar om je lichaam eindelijk te laten meewerken in plaats van tegenwerken?
Ik help je met een plan dat wérkt voor jouw leven, jouw doelen en jouw energie.